Działania i wyniki

Główne działania projektowe są podzielone na cztery pakiety robocze (WP); ustanowiono również dwa WP w celu zapewnienia właściwej koordynacji, zarządzania i upowszechniania projektu. Konkretnie:

WP1 “Koordynacja i zarządzanie” (horyzontalny WP)

WP2 “Upowszechnianie i wykorzystywanie wyników” (horyzontalny WP)

E-Leaflets

WP3.1 “Opracowanie specjalnego planu szkoleniowego w zakresie kompetencji przed rozpoczęciem pracy w celu jej uzyskania, i po rozpoczęciu pracy w celu utrzymania miejsca pracy.”

 

Rezultat: 1 Treści treningowe do nauczania umiejętności, zdolności i wiedzy umożliwiające uzyskanie i utrzymanie pracy ( materiały w języku hiszpańskim, bułgarskim, polskim, portugalskim i rumuńskim).

WP3.2 “Opracowanie specjalnego planu szkolenia w zakresie kompetencji zawodowych potrzebnych do stworzenia „samozatrudnienia ze wsparciem”

Rezultat: 1 Treści treningowe do nauczania umiejętności, zdolności i wiedzy w celu tworzenia samozatrudnienia z wsparciem (materiału w języku hiszpańskim, bułgarskim, polskim, portugalskim i rumuńskim).

WP4 “Dostosowanie oprogramowania wspierającego uczenie się osób z niepełnosprawnościami.” Zastosowanie rozwiązań jak: teksty łatwe do czytania (ang. easy-to-read texts), technologia rozszerzonej rzeczywistości.

Link Train-Inc platform

https://train-inc.online

Rezultaty:

 1 ogólnie dostępne oprogramowanie do nauki umiejętności przydatnych zdobywaniu i utrzymywaniu zatrudnienia lub samozatrudnienia.

 1 zestaw rozwiązań rozszerzonej rzeczywistości, umożliwiający łatwe czytanie tekstów.

 1 zestaw zasobów edukacyjnych wspierających treści szkoleniowe dostosowane do łatwego czytania, (materiały w języku hiszpańskim, bułgarskim, polskim, portugalskim i rumuńskim).

WP5 “Trening trenerów”

 

Rezultaty:

 1 międzynarodowe 5-dniowe szkolenie dla trenerów, którego celem jest zapewnienie trenerom organizacji europejskich zaangażowanych w projekt, umiejętności i wiedzy koniecznej do zarządzania innowacyjnymi metodami szkoleniowymi.

 5 lokalnych szkoleń dla trenerów – jedno szkolenie w każdym państwie partnerskim.

 1 forum dla trenerów, służące wymianie doświadczeń i rozwiązywaniu problemów związanych z realizacją szkoleń dla osób z niepełnosprawnościami.

WP6 “Opracowanie testów pilotażowych z beneficjentami końcowymi (lokalne szkolenia pilotażowe i międzynarodowe)”

Rezultaty:

 1 spotkanie z wykorzystaniem mieszanych form kształcenia (stacjonarne i online) ang. blended mobility z beneficjentami końcowymi (5 dni w Portugalii). Celem spotkanie będzie porównanie i ocena treści szkoleń, wydajności platformy i testowanie wypracowanych materiałów.

 1 materiał wideo przedstawiający doświadczenia i opinie uczestników uczestniczących w pilotażowych sesjach.

 1 prototyp konkretnego modelu biznesowego o niskim poziomie ryzyka, wymagającego niewielkich inwestycji kapitałowych, dostosowany do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami.

 5 krajowych sesji szkoleniowych z beneficjentami końcowymi w każdym kraju partnerskim (pilotaż).

 1 opracowanie ewaluacyjne pilotażowych sesji szkoleniowych z udziałem beneficjentów końcowych. Celem działania jest ocena wyników szkolenia oraz lepsze dostosowanie treści szkoleniowych i metodologii w wersji finalnej.